PYTANIA I ODPOWIEDZI

Zawsze staramy się oddawać Wam gotowy materiał jak najszybciej, jednak z uwagi na specyfikę naszej pracy i kumulację ślubów w określonych miesiącach, reportaże ślubne przygotowujemy w ciągu 2-3 miesięcy, a mniejsze sesje zdjęciowe w 2-3 tygodnie.

Zależy nam na tym, żeby oddawane zdjęcia były naturalne i klimatyczne. Pracujemy z kontrastem, światłocieniem, kolorem, ziarnem itp. oraz wykonujemy niewielkie korekty poszczególnych zdjęć. Nie „fotoszopujemy” fotografii, nie wykonujemy modyfikacji ciała i nie zmieniamy rzeczywistości ;>

Mamy nadzieję, że spodobały się Wam nasze zdjęcia, które prezentujemy w portfolio :> Zawsze sami dokonujemy selekcji fotografii oraz ich obróbki, decydujemy o konwersji do czerni i bieli, układamy ze zdjęć ciekawą historię, starając się jak najlepiej przygotować dla Was cały materiał.

Każdorazowo dajemy z siebie wszystko, żeby Wasze zdjęcia jak najpiękniej przedstawiały ważne dla Was momenty. Niestety nie możemy Wam zagwarantować, że Wasze fotografie będą dokładnie takie same jak inne. Na wygląd zdjęć wpływa bardzo wiele elementów – drobne różnice w oświetleniu, dekoracje, obecne osoby, dynamika wydarzeń itd. 

W skrócie: nie, nie jesteście niefotogeniczni; tak, będą ładne ;>

Prawie zawsze na początku słyszymy od Was, że źle wychodzicie na zdjęciach ;> Uwierzcie nam – jeszcze nigdy się to nie sprawdziło! 

Według nas kluczem do pięknego reportażu jest brak pozowania i naturalność – pamiętajcie, że jesteśmy z Wami po to, żeby wyłapywać momenty i zapisywać prawdziwe historie. Im szybciej przestaniecie patrzeć w obiektyw, tym lepiej! Poczujcie się przy nas swobodnie i w ogóle nie myślcie o tym, że ktoś Was fotografuje. Mamy zasadę – nie reżyserujemy. Dyskretnie przesuniemy siatkę z biedry albo podamy nożyczki do obcięca metki przy nowej koszuli, ale nie będziemy Wam kazali dwa razy wychodzić z kościoła lub wzruszać się na zawołanie ;>

Zdjęcia pozowane (np. zdjęcie grupowe, z rodzicami itp.) wykonujemy tylko na Wasze konkretne życzenie. Unikamy „inwentaryzowania” wszystkich gości, gdyż uważmy, że nie jest to funkcją reportażu ślubnego. Staramy się fotografować tylko najciekawsze momenty oraz oddawać klimat imprezy, żeby stworzyć dla Was najpięknięjszą pamiątkę. Nie praktykujemy zdjęć z kotlecikiem.

Koniecznie pobuszujcie w naszej zakładce blogowej – znajdziecie tam pełne reportaże ślubne, a nie tylko wybrane, najlepsze ujęcia. 

Zdecydowanie tak! Stworzyliśmy całkowicie transparentny cennik uwzględniający czas fotografowania, ilość zdjęć, dojazd i dodatki. Staramy się, żeby wszystko było jasne i czytelne. Pamiętajcie, że możemy również przygotować dla Was wycenę niestandardową (np. w przypadku ślubu za granicą, dwudniowego itp.).

Skontaktujcie się z nami, żeby upewnić się, czy interesująca Was data jest nadal dostępna. Po dogadaniu wszystkich szczegółów podpiszemy umowę. Termin zablokujemy dla Was po otrzymaniu zadatku. Pamiętajcie, że samo potwierdzenie przez nas dostępności terminu nie jest jednoznaczne z jego rezerwacją.

Drugi fotograf pozwala uzyskać jeszcze więcej ciekawych kadrów z Waszego dnia – możemy jednocześnie fotografować nie tylko te same wydarzenia z różnych perspektyw, ale nawet zupełnie różne mini historie rozgrywające się w tym samym czasie. Wasz reportaż będzie bardziej różnorodny i dynamiczny.

Oczywiście, zawsze mamy ze sobą dodatkowe aparaty i obiektywy.

Nie oddajemy tzw. „surowych” zdjęć – otrzymacie od nas wyselekcjonowane i obrobione fotografie.

Oczywiście! Możecie to zrobić również po podpisaniu umowy, a nawet w dniu ślubu (po potwierdzeniu z nami takiej możliwości – zdarza się, że inne zobowiązania nie pozwolą nam być z Wami dłużej niż określa umowa). Szczerze jednak odradzamy fotografowanie znacznie po północy – wszyscy są już zdecydowanie mniej fotogeniczni 😉

Jasne! Pamiętajcie jedynie, że w listopadzie i grudniu drukarnie fotograficzne mają bardzo duże obłożenie, a my nie zawsze możemy wykonać dla Was projekt „od ręki”. Dlatego jeśli chcecie otrzymać swoje wydruki na przykład przed świętami, musicie dać nam znać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Tak! Bardzo zachęcamy do wybierania wyjątkowych miejsc na plener. Poza aspektem fotograficznym, jest to świetna okazja, żeby przeżyć małą (lub dużą) przygodę! Warto również rozważyć plener za granicą – często można „upolować” bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach, a my jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje.

Nie znaleźliście odpowiedzi na nurtujące Was pytanie?

Koniecznie do nas napiszcie!

COOKIE!

Wykorzystujemy ciasteczka, by Cię lepiej poznać. Gorąco prosimy o zgodę na monitorowanie Twojego zachowania na stronie.