SESJA NARZECZEŃSKA

Sesja narzeczeńska to sesja zdjęciowa wykonywana przed ślubem. Kiedy? Według nas może się odbyć zaraz po zaręczynach (lub w trakcie!), a nawet dzień przed ślubem. Jest ona szczególnie przydatna dla przyszłej Pary Młodej, gdyż lepiej poznacie swoich fotografów i nasz sposób działania w  Ferny Tales. Przyzwyczaicie się też do obecności aparatów, dzięki czemu w dniu ślubu będziecie zachowywali się znacznie swobodniej. Dodatkowo, poczujecie się pewniej wiedząc, jak znakomicie wypadacie przed naszymi obiektywami – niemal zawsze podczas pierwszego spotkania słyszymy od Was, że „jesteście niefotogeniczni”. Oczywiście takie stwierdzenia szybko wkładamy między bajki!

Wspólnie zastanówcie się nad wyborem miejsca – może mieć dla Was jakąś wartość sentymentalną lub być po prostu piękne, niezwykłe czy ciekawe. Lokalizacja, w której odbędzie się sesja zdjęciowa powinna też do Was pasować. Jeśli jesteście typowymi mieszczuchami – nie musicie zmuszać się do biegania po łąkach i lasach, jeśli jesteście z natury introwertyczni – może lepiej wybrać jakiś ustronny zakątek niż wesołe miasteczko. Gdy zabraknie Wam pomysłów – chętnie podsuniemy kilka propozycji!

Czy sesję narzeczeńską można wykonać o każdej porze roku? Zdecydowanie tak! Oczywiście pogoda będzie dyktować pewne wybory, jak ubiór czy czas fotografowania, ale w każdych warunkach można wykonać piękną i kreatywną sesję zdjęciową. Warto z nami przedyskutować najlepszą porę na przeprowadzenie sesji zdjęciowej, gdyż będzie się ona zmieniała w zależności od dnia i miejsca. Często uznaje się, że najbardziej korzystne jest delikatne światło złotej godziny – pozwala uzyskać miękkość, ciepłe tony i efekt romantyczności. Ale od każdej reguły może być wyjątek – na przykład do ciekawej, architektonicznej sesji miejskiej być może warto rozważyć ostre światło południowego słońca.

Często pytacie nas, co założyć na sesję narzeczeńską. Przede wszystkim ubiór powinien być wygodny, dobrze na Was leżeć i być adekwatny do miejsca. Nie polecamy karnawałowych kreacji podczas sesji w sadzie, tak samo jak odradzamy ubrania typowo sportowe do sesji w lawendzie. Najczęściej odpowiedni będzie styl semi casual i zasada zakładania ubrań, a nie przebrań. Warto też stanąć razem przed lustrem i sprawdzić, czy Wasze stroje do siebie pasują – to pozwoli uzyskać harmonię na zdjęciach. Pamiętajcie o tym, żeby ubrać się odpowiednio do pogody – zaciśnięte z zimna zęby wychodzą bardzo niekorzystnie na fotografiach!

Na sesję narzeczeńską warto przyjść w makijażu, jaki przyszła Panna Młoda będzie miała w dniu ślubu – dzięki temu zobaczycie, jak sprawdza się on na wykonywanych przez nas fotografiach i czy będzie wystarczająco trwały. Sam make-up jest nieco kontrowersyjną dla nas kwestią. Wielokrotnie spotkaliśmy się z opiniami (w tym innych fotografów czy makijażystek ślubnych), że makijaż Panny Młodej powinien być bardzo mocny. Ferny Tales się z tym zupełnie nie zgadza! Oczywiście jak najbardziej jesteśmy zwolennikami subtelnego podkreślenia urody, ale według nas ciężki makijaż często odbiera naturalność i świeżość, a przede wszystkim zupełnie zmienia rysy twarzy. Dodatkowo trudno nam zgodzić się z retoryką, że makijaż ślubny wykonuje się tak, żeby dobrze wyglądał na zdjęciach – według nas powinien przede wszystkim pięknie prezentować się na żywo i podobać się Wam, a nie innym.

Zobaczcie przykłady sesji narzeczeńskich w naszej zakładce blogowej

↟↟↟

Chcecie poznać cenę sesji zdjęciowej z Ferny Tales?

Sprawdźcie naszą ofertę specjalną dla Narzeczonych!

COOKIE!

Wykorzystujemy ciasteczka, by Cię lepiej poznać. Gorąco prosimy o zgodę na monitorowanie Twojego zachowania na stronie.